top of page
Gabura Muse #1
1. Witaj Shadow. Opowiedz co skłoniło Cię do założenia Black Altar horde!
 
Witaj. Do założenia Black Altar skłonił mnie Szatan.... A poważniej mówiąc był to dla mnie naturalny odruch wypływający prosto z serca. Chciałem szerzyć black metalową zarazę wszelkimi dostępnymi środkami.
 
2. Macie na koncie 1 demo oraz split z Vesania. Czy szykuje się coś nowego?
 
Materiał „Wrath ov the Gods” ukazał się jeszcze w roku 2003 jako samodzielna 7” epka, limitowana do 500 sztuk i numerowana trupią krwią. W chwili obecnej za parę dni będzie miała miejsce premiera debiutanckiej płyty Black Altar „Black Altar”. Myślę, że muzyka na niej zawarta zaskoczy pozytywnie wiele osób. Jest to materiał miażdżący pod każdym względem wszystko co do tej pory ukazało się z logiem Black Altar. Ponadto do płyty został zarejestrowany profesjonalny teledysk. Wydawcą jest niemiecka Christhunt Productions (cd i rozkładany winyl z plakatem), a w Polsce moja Odium Rec na kasecie (limit 500 sztuk, ręcznie numerowanych trupią krwią).
 
3. Czy skład hordy jest stabilny?
 
Tak, na razie wszystko jest bez zmian. Natomiast w przypadku ewentualnych koncertów może dojść do zespołu paru sesyjnych muzyków, kosztem tych, którzy nie będą chcieli grać koncertów.
 
4. Czy planujecie jakieś koncerty np. z Besatt?
 
Po części odpowiedziałem już przy poprzednim pytaniu na to zagadnienie. Dodam tylko, że w przyszłości planuję grać koncerty, ale jest to uzależnione od paru czynników, tak więc za wcześnie jest jeszcze, aby o tym mówić.
 
5. Co myślisz o polskim podziemiu Black Metalowym. Czy są jakieś wartościowe hordy?
 
Polskie podziemie Black Metalowe jest bardzo silne. Istnieje tu cała gama zespołów począwszy od bardziej komercyjnych, a skończywszy na ekstremalnych podziemnych aktach, istotną rolę odgrywa w polskim podziemiu scena NS. Jeśli chodzi o kapele stricte black metalowe, to do moich faworytów należą: Besatt, Thunderbolt , Infernal War, Holy Death, Arkona, Katharsis i może jeszcze parę innych.
 
6. Co myślisz na temat inicjatyw muzyczno-ideologicznych typu Okaleczenie. Czy takie indywidualności jak Michas, Skrzypor, czy Prec są potrzebne, aby nie zatracić wartości Sztuli, zwanej Prawdziwym, Nieświętym Black Metalem?
 
Jestem jak najbardziej za. Nawet parę dni temu miałem okazję poznać osobiście ludzi z Okaleczenia i zrobili na mnie dobre wrażenie. Dzięki ludziom noszącym w sercu dawne ideały Black Metalowa Sztuka, w swojej czystej formie nie zginie. Oby więcej takich indywidualności.
 
7. Powiedz nam coś na temat Odium Rec.
 
Odium Rec jest moją wytwórnią założoną w 1998 roku. Jak dotychczas pod jej szyldem ukazały się następujące pozycje: kaseta Black Altar „Na Uroczysku...” , split cd Black Altar/Vesania „Wrath ov the Gods/Moonastray” i „Wrath ov the Gods” 7”ep. W tym roku nabierze ona rozpędu i wydam parę ciekawych pozycji płytowych, czołowych polskich zespołów, ale nie chcę nic o tym pisać, dopóki wszystkie szczegóły nie zostaną ostatecznie dograne. Oprócz tego mam drugą wytwórnię, pod szyldem której wydałem w ostatnich miesiącach już parę tysięcy winyli, ale nie są one zbyt legalne, więc także nie rozwinę wątku.
 
8. Czy oprócz wartości przedstawianych w tekstach typowo black metalowych jest też szacunek dla natury?
 
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, jeśli chodzi o moją osobę, to mam bardzo duży szacunek dla Natury i w tej kwestii moja postawa jest znacznie bliższa Poganom niż przeciętnym black metalowcom.
 
9. Zakończ jakąś sentencją.
 
Złóżcie serca swych wrogów na Czarnym Ołtarzu! www.black-altar-horde.com
bottom of page