top of page
No Name
1. Witaj! W jakich okolicznościach zebrałeś obecny skład BLACK ALTAR?
 
Witaj. Obecny skład zebrałem na drodze dłuższych poszukiwań. Już wcześniej słyszałem wiele o jakichś 2 ludziach, którzy nie chcą grać w żadnym zespole, tylko grają dla siebie black metal na wysokim poziomie. Udało mi się namówić ich do gry w Black Altar. Ta współpraca trwa do dziś z większymi lub mniejszymi zgrzytami.
 
2. Czy któryś z członków B.A. udziela się w innych zespołach?
 
Nie, wszyscy jak na razie jesteśmy skupieni na Black Altar.
 
3. Czy w najbliższym czasie możliwe są zmiany personalne?
 
W życiu wszystko jest możliwe. Nawet całkiem niedawno o mało co nie doszło do poważniejszych zmian. Skończyło się na tym, że zdegradowałem pozostałych członków do roli muzyków sesyjnych.
 
4. Wyczytałem niedawno, iż muzycy z którymi grasz znają się na komputerach..., czemu więc strona internetowa Twojego zespołu miewa „przestoje” w działalności? Co myślisz o BM w sieci?
 
To prawda, że moi muzycy bardzo dobrze znają się na komputerach, jednak nie zajmują się oni stroną internetową Black Altar. Rzeczywiście strona Black Altar miała ostatnio dłuższy przestój, jednak spowodowane to było problemami technicznymi, firma w której zarejestrowałem domenę okazała się oszustem i musiałem zarejestrować nową domenę tj. www.black-altar-horde.com, na którą zapraszam. Jeśli chodzi o Black Metal w sieci, to internet traktuję przede wszystkim jako narzędzie pracy i szybkiej wymiany informacji. Natomiast niestety bardzo często służy on wszelkiego rodzaju kinder metalom i innym blacharzom jako pole do popisu dla ich bezdennej głupoty.
 
5.Co jakiś czas mówisz o zbliżającym się nagraniu mini KRIEGSGOTT. Masz w planach coś konkretnego (daty itp.)?
 
Niestety, nie mogę w tej chwili podać żadnych konkretów. Materiał ten powinien być zarejestrowany już ze 2 lata temu. Myślę, ze jeżeli nic nie zarejestruję w ciągu najbliższych 6 miesięcy, to chyba już dam sobie z tym spokój.
 
6. KRIEGSGOTT ma być jednorazowym projektem?
 
Nie, jeśli będę miał czas to będę okazjonalnie kontynuował jego działalność. Choć jak wiadomo największym priorytetem zawsze będzie Black Altar.
 
7. Dlaczego BLACK ALTAR, a nie np. CZARNY OŁTARZ lub SCHWARZER ALTAR?
 
Myślę, ze Black Altar brzmi znacznie lepiej i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby nazywać zespół inaczej.
 
8. Słyszałeś o absurdalnym zjawisku zwanym; „chrześcijański BM”?
 
Tak, myślę że każdy słyszał o tym bogobojnym podgatunku. Na pewno bóg jest z nich dumny. Na szczęście, z tego co zauważyłem, zjawisko to jest już chyba nieaktualne, choć swego czasu zespół horde narobił niezłego zamieszania.
 
9. Jakie zmiany muzyczne w stosunku do „Wrath ov the Gods” znajdują się na debiucie?
 
W skrócie mówiąc jest to jedna, wielka zmiana. Większość materiału jest autorstwa pozostałych muzyków, więc zmienił się styl muzyki. Jest ona o wiele bardziej techniczna i zaawansowana w stosunku do „Wrath ov the Gods”. Również utwory, które ja napisałem są o wiele dojrzalsze. W 4 utworach śpiewa również gitarzysta, co też wpłynęło na zmianę całokształtu muzyki. Myślę, że niektóre fragmenty są utrzymane w konwencji nowych dokonań Satyricon.
 
10. Pierwszy pełny krążek (w głównej mierze) ma wydać niemiecka firma. Nie dostałeś żadnej interesującej propozycji z kraju?
 
Interesującej propozycji z kraju? A któż w tym kraju mógłby mi dać interesującą propozycję? Jeśli chodzi o teren Polski, to wydawcą jest moja Odium Rec i wierz mi, że nie sądzę, żeby jakakolwiek firma byłaby mi w stanie zapewnić lepszą promocję niż ja sam.
 
11. Po debiucie prędzej lub później ma się ukazać 7” ep. Lubisz modne ostatnio epki?
 
Tak, lubię tego typu kolekcjonerskie wydawnictwa. Zaszła jednak pewna zmiana. Chcę nagrać trochę więcej materiału i wydać to, lub znaleźć wydawcę na wydanie tego, w formie splitu z jakąś dobrą kapelą, niekoniecznie z Polski.
 
12. Czy w przyszłości nagracie jakieś covery?
 
Tak, myślę, że nagramy coś na jakieś epki lub mini albumy, ale nie jestem Ci w stanie podać w tej chwili żadnych konkretów.
 
13. Co sądzisz o -never stop the madness-?
 
Chodzi Ci o wolny dostęp do narkotyków? Jestem jak najbardziej za! Niech całe to narkomańskie ścierwo zaćpa się jak najszybciej i zdechnie ha, ha...
 
14. Dzięki za wywiad., ostatnie słowa....
 
Również dziękuję za nieszablonowe pytania. Zachęcam do zapoznania się z debiutancką płytą Black Altar, myślę że się nie zawiedziecie. Wspierajcie mroczny kult i nie dajcie się omamić przez duże wytwórnie, wciskające ludziom przeważnie bezwartościowe, żądne kasy zespoły. Hail!
bottom of page